Babiš doufá, že ANO ve volbách potvrdí svou pozici v politice

Předseda ANO Andrej Babiš doufá, že jeho hnutí v současných komunálních a senátních volbách potvrdí svou pozici na české politické scéně. Řekl to poté, co odevzdal svůj hlas v domovských Průhonicích u Prahy. Vládní ANO chce podle svého šéfa uspět jak v obecních volbách, tak v Senátu. Velkou výzvou je podle Babiše především Praha, kde vidí jako hlavního soupeře TOP 09.

"Pro naše hnutí je to vlastně výzva a doufám, že potvrdíme naši pozici, že jsme stabilní součástí české politické scény. Je to další souboj s tradičními politickými stranami," uvedl Babiš.
 
Nechtěl říct, co by považoval za úspěch. "Pro nás to je souboj v Praze s topkou, zbytek je souboj s ČSSD. I když ČSSD má v Senátu tradičně silné osobnosti, takže tam to bude těžší, ale v městech si věříme," uvedl vicepremiér a ministr financí. Na dotaz, zda věří v obsazení postu primátora v některém z měst, Babiš řekl: "Neznamená, že když někdo vyhraje, že bude mít primátora a že bude mít zásadní vliv."
 
Předseda ANO uvedl, že je rád, že už předvolební kampaň skončila. Nynější volby označil za nejnáročnější, protože se kampani nemohl jako před loňskými sněmovními volbami kvůli vládnímu angažmá věnovat na plný úvazek.
 
Babišovo hnutí v Průhonicích kandidátku nesestavilo, do místního zastupitelstva kandidují především nezávislí kandidáti. "V Průhonicích mi to bylo hloupé stavět kandidátku, mám tu obrovský střet zájmů," vysvětlil Babiš, který v obci vlastní několik nemovitostí. "Ale možná, když jednou půjdu do penze, tak bych tady kandidoval na starostu a udělal bych z toho určitě nejhezčí obec v Čechách," dodal.
 
zdroj: ČTK