Právě se nacházíte:

Akce Jedeme za Světluškou

V úterý 8. listopadu se v Benešově na Masarykově náměstí krátce po obědě zastavili účastníci propagační jízdy „Jedeme za Světluškou“, kteří do Benešova dorazili na motocyklech a trojkolech.

Součástí jejich jízdy byla propagace celé akce, zvaní na 7. benefiční koncert, i stánek, kde si mohli zájemci koupit různé předměty a přispět tak na konto Světluška. Posádku trojkola tvořili moderátor Jiří Chum, nevidomý Zdeněk Rybák a známý herec a moderátor Ondřej Brzobohatý.  Celá jízda republikou bude ukončena ve středu 9. listopadu u kostela sv. Anny v Praze s živým televizním přenosem benefičního večera s názvem "Světlo pro Světlušku". Světluška je dlouhodobý sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu a její patronkou je známá zpěvačka Aneta Langerová. Světluška svítí na cestu nevidomým dětem i dospělým z celé České republiky a přispívá na pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, osobní asistenty pro nevidící děti, ale i pro seniory.

Kdo chce, může po celý rok přispět na toto konto „deset devítek“ 9999999999/0100 nebo odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 7777. Pro roční podporu SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.