6 rad, jak správně vybrat kempinkový nábytek

Vůbec největší nabídku kempinkového nábytku všech známých značek najdete právě nyní na prodejní Výstavě stanů v pražských Letňanech. Akce je unikátní v tom, že si vše můžete v klidu vyzkoušet, poradit se s odborníky a od pátku 12. července vám zde bude k dispozici více než čtvrtina vybavení do přírody se slevami až 70%!

My vám nyní dáme alespoň základy správného výběru kempinkového nábytku:
Vybírat dnes můžte jak jednoduchý a cenově velmi dostupný, tak i naprosto komfortní designové kousky, za které by se nemusel stydět ani váš obývací pokoj. Na co se ale při jeho výběru soustředit? V úvahu připadá hned několik parametrů, jejich důležitost musí však každý posoudit podle svých požadavků a možností.
 
1. Snadnost sbalení
„Kempinkový nábytek většina lidí použije jen párkrát do roka. Budete si však za půl roku pamatovat, jak se skládá právě ten váš hlavolam? Mnohem lepší je nechat si vše ukázat a hlavně vyzkoušet,“ doporučuje Jaroslav Skalka ze společnosti FTonline, která v pražských Letňanech právě pořádá největší středoevropskou Prodejní výstavu stanů a vybavení do přírody. Zde je až do 11. srpna vedle postavených stanů (je jich tu 300!!) a populárního spacákového ležení k dispozici největší nabídka kempinkového nábytku na českém trhu. „Vzhledem k prostorové náročnosti jej většina obchodů buď nenabízí vůbec, či složený v krabicích. U nás návštěvníci vše uvidí, mohou si to vyzkoušet a zjistit, zda je systém dostatečně jednoduchý, či naopak moc složitý,“ dodává Skalka.
 
2. Variabilita
Těžko si na dovolenou povezete křeslo, jídelní stůl a kanape. Kempinkové židle vám musí nabídnout rozumný kompromis od všeho - obvykle mají polohování opěráku, některé do vodorovné polohy, jiné jen částečně. Stoly mají zasouvací, či šroubovací nohy. Někdy jen dvě výšky, jindy tři až čtyři výškové úrovně. Stůl tak můžete použít k hlavnímu jídlu, odpoledne ke kafíčku  a večer ve stanu na hraní karet, nebo Člověče nezlob se...
 
3. Hmotnost
Kempinkový nábytek jezdí autem, proto hmotnost není tím nejdůležitějším. Takřka vše se nyní vyrábí s hliníku, a pokud je hmotnost vyšší, stůl bude masivnější a tedy pevnější a déle vám vydrží.
 
4. Skladnost
Mnoho lidí se zamiluje do těch nejkomfortnějších kempinkových židlí. Je třeba si ale vyzkoušet, jak dobře jdou složit a jaký je rozměr po sbalení. Do toho zakalkulujte vaši další výbavu a zvažte zda na dovolenou jedete fiátkem „pětistovkou“, kombíkem, či velkoprostorovým obytným vozem. Stejně je tomu u stolů - všechny jsou samozřejmě skládací – složitelnost je ovšem relativní. Uvítáte spíše tenkou rozměrnou placičku, nebo menší, ale tlustší kufr, kdy je stolní deska lomená napůl?
 
5. Rozměry
Nezapomeňte se při rozhodování řídit rozměry vašeho stanu a zvláště pak berte v úvahu zkosení ve výšce. Vámi vybraná vysoká skříňka by se vám taky mohla uprostřed stanu pěkně zajídat. „Na Výstavě stanů vám personál pomůže vyzkoušet vámi vybraný nábytek ve stanu, který máte doma, nebo v podobném typu,“ upřesňuje Jaroslav Skalka.
 
6. Pohodlí
Kempinkový nábytek je hlavně o skladnosti a lehkosti. Komfort a pohodlí je navíc velmi subjektivní pocit a rozhodně nemáte šanci to poznat z obrázku. Proto doporučujeme posedět si, vyzkoušet polohování židle a výškové možnosti.
Pokud se na Výstavu stanů nedostanete, totožný sortiment najdete na www.4camping.cz
 
Unikátní Výstava stanů a vybavení do přírody
Potřebujete si dokoupit outdoorové vybavení? Zajděte si na prodejní Výstavu stanů a vybavení do přírody, která probíhá do 11.8. na Výstavišti v pražských Letňanech. Není nad to si věci vyzkoušet a poradit se s odborníky, kteří na ploše 10 000 m²  prezentují celkem 55 outdoorových značek. Najdete tu vše od stanů, spacáků, kempingového nábytku, karimatek, outdoorového oblečení a obuvi, včetně toho dětského a cyklistického, batohy, cestovní tašky a další doplňky. Jedná se o vůbec největší středoevropskou akci svého druhu a tomu odpovídá i doprovodný program - vyzkoušet si můžete spoustu užitečných i zábavných aktivit, jakými jsou lezecká stěna, stále populárnější slackline (novodobé provazolezectví),  kurzy první pomoci při úrazech, festival outdoorových filmů Expediční kamera, kuchařská show či kurz fotografování. Více na www.vystavastanu.cz a www.4camping.cz.