5 rychlých triků, jak mít krásné ruce i v zimě

27. 12 2013 | 1. Trend: Nechcete umělé nehty? Vyzkoušejte novinku gelpolish. Upravené nebo naopak zanedbané nehty jsou to první, čeho si na rukou všimneme. Proto začneme právě těmi. 

Pokud jste typ, který dává přednost přirozenosti, je tu konečně něco i pro vás - novinka, která se jmenuje UV lak gelpolish, což je permanentní lakování přírodních nehtů. „Výhodou této metody je jednoduchost a rychlost její aplikace, protože celé ošetření trvá zhruba padesát minut. Jedná se o speciální druh gelového laku, nehet tak není nijak zatěžován a nedochází k jeho nezbytnému obrušování. Gelpolish vydrží až tři týdny a pak se jednoduše jemně odbrousí či odmočí pomocí tamponku namočeného do acetonu," vysvětluje mistryně ČR v Nail designu Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou, která se na tuto metodu specializuje. Pokud chcete být letos i se svými nehty in, zvolte tmavý odstín laku s kovovými efekty.
 
2. Zajděte si na peeling Mořské panny
Péče o ruce je v zimě přece jen náročnější než v jakékoliv roční období, proto nejlépe uděláte, když si jednou za čas dopřejete profesionální péči. Doslova horkou novinkou v péči o ruce jsou peelingy s obsahem soli z mrtvého moře. „Jemně mletá mořská sůl je bohatá na minerály i stopové prvky, rychle odstraní zrohovatělé šupinky kůže a nastartuje látkovou výměnu," doporučuje Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Jejím dalším tipem je maska se schopností opětovné hydratace a parafínové zábaly. „Ty mají bělící efekt, zvláční, prohřejí, regenerují pokožku a mají pozitivní vliv na klouby.“
 
3. Výživná lázeň, která bělí ruce 
Pokud najdete trochu času na domácí péči, vyzkoušejte třeba už našimi babičkami prověřenou lázeň z teplého olivového oleje s kapkou citronu. Má obdobné účinky jako parafínový zábal, byť ten působí dalekosáhleji - kůže se vypne, zvláční a pokožka se hezky vybělí.
 
4. Promašťujte, jak jen to jde
Tak jako je součástí vaší kosmetické taštičky rtěnka či jakákoliv jiná výživa na rty, v tomto čase byste v ní neměl chybět také výživný krém na ruce, nejlépe s obsahem bambuckého másla. Své ruce jím mažte, kdykoliv to jen jde.
 
5. Rukavice jsou nezbytné a letos IN!
A tohle je rada nad zlato: Ano, i vaše ruce potřebují chránit a nejvíce jim pomůžete, když je hezky zabalíte do kvalitních rukavic. Ostatně i ty mohou být krásným doplňkem jakéhokoliv zimního outfitu. A co je letos in? Rozhodně neprohloupíte s koženými rukavičkami doplněnými o malé kovové detaily.
 
Článek byl sepsán na základně odborných rad kosmetiček, manikérek, pedikérek a fyzioterapeutů Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Zdroj: www.iris-studio.cz
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO