5 důvodů, proč nemůžete zhubnout

21. 05 2014 | Pořád vám hubnutí nejde tak, jak byste si představovala? Tady je pět chyb, které možná děláte a také návod, jak je rychle a účinně napravit.  

1. Nepravidelnost
 
Všechno jídlo, které během dne sníte, byste si měla rozdělit do 5 – 6 dílčích dávek, které budete konzumovat pravidelně. Lidé s nadváhou často vynechávají snídani i dopolední svačinu a první pořádné jídlo si dají až odpoledne po příchodu z práce. V tu dobu je už ale tělo tak vyhladovělé, že se stěží ovládnete a jednorázově spořádáte víc jídla, než člověk, který jí pětkrát denně. Jíst byste měla zhruba každé tři hodiny a zásadně nevynechávejte snídani. Že nemáte čas hledat recepty a připravovat si jídla s sebou? Vyzkoušejte pokrmy speciální ketonové diety, kterou vyvinuli odborníci na výživu pro české ženy. Nemusíte počítat kalorie, nakupovat suroviny ani složitě vařit. Na týden, dva, či tři si můžete objednat balíčky až sedmi jídel, které obsahují zvýšené množství bílkovin, dostatek vitamínů, minerálů i vlákniny. Že to už tady bylo s krabičkami? Nenechte se mýlit, ketonová dieta je jiná. „Zatímco krabičková dieta vás nemusí zastihnout na dohodnutém místě a když cestujete, je s jídly problém, sáček instantního jídla nebo tyčinky z ketonové diety může mít u sebe v podstatě neustále,“ říká Filip Degl z KetoFit a dodává to nejdůležitější: „Oproti krabičkové dietě, která je redukční co do množství jídla, takže řada lidí při ní hladoví, ketonová dieta skutečně zasytí a nepociťujete při ní takzvaný vlčí hlad.“ 
 
2. Příliš mnoho sacharidů ve stravě
 
Jíte malé porce, pětkrát denně, ale váha se ani nehne? Chybou je pravděpodobně špatná skladba stravy, kdy se víc zaměřujete na velikost talíře než na jeho obsah. Mnoho žen například nehubne z toho důvodu, že jedí příliš velké množství sacharidů, aniž to tuší, a to i ve speciálních dietách jako je například krabičková, kde je sacharidů až 50%. Přitom mají pocit, že jedí zdravě, samé vhodné potraviny: k snídani ovesnou kaši nebo müsli, ke svačině jablko, banán, hroznové víno a tak dále … V nadbytku se sacharidy v těle ukládají do zásobníků, odkud je tělo využije, ovšem jen po určitou dobu. Když jsou zásobníky plné, přeměňuje je na tuky a ukládá do tukové tkáně. Co s tím? Řešením mohou být jídla speciální ketonové diety KetoFit, která snižují přísun sacharidů a tím i jejich hladinu v ženském těle. Jde hlavně o vysokoglykemické sacharidy, které jsou slabinou většiny žen a někdy doslova závislostí. Nízká hladina sacharidů v těle nastartuje proces zvaný ketóza, který má hned dvě výhody: nemáte hlad a tělo čerpá energii hlavně z tuků, protože sacharidy jako zdroj energie nejsou k dispozici. 
 
3. Dojídání po dětech
 
„Je to jen lžička krupice, to přece nebudu schovávat! A vyhodit? V dnešní době?!“ Poznáváte se? Kdyby šlo jen o ochutnávání při vaření, ale kolikrát při krmení potomka olíznete poloplnou lžičku a kolikrát dojíte půlku sušenky, která zůstala na stole? Ano, jíst byste měla několikrát denně, ovšem mezi jídly by měl být vstup do kuchyně, lednice i k jakýmkoliv potravinám zakázán. Neříká se nadarmo, že největší zlo pro naše postavy je ujídat relativně málo, ale pořád. Je to mnohem horší než pořádně, ale najednou, tím spíš když opět konzumujete hlavně sacharidy. Nemluvě o tom, že sacharidy jsou živnou půdou bakterií a plísní. Řešením mohou být jídla KetoFit, která zásadně snižují množství sacharidů ve stravě i v těle. K dispozici máte šest jídel denně, kde je nepřítomnost sacharidů vyvážena přidáním šetrných výtažků vlákniny. Strava KetoFit také dodá vitamíny a živiny vyskytující se v ovoci, ořeších a pšeničných klíčcích, přestože je na jídelníčku mít nebudete. Tělo se díky absenci sacharidů dostane do ketózy, která nastartujte spalování tuků. Vy nebudete mít hlad, potřebu sahat stále po něčem a rychle viditelný úbytek na váze zaručí, že nedojedky po svém potomkovi si pořádně rozmyslíte. 
A že vás budou trápit chutě? Žádný strach. „Máme dvaadvacet druhů „krupičných“ kaší na sladko, které se dají navzájem kombinovat, takže vše je otázka chutí a tvořivosti. Brzy navíc budou k dostání jídla s chutí staročeské kuchyně jako například svíčková na smetaně,“ slibuje Filip Degl z KetoFit. 
 
4. Nedostatek motivace
 
Čím víc chcete shodit nebo zlepšit svou postavu, tím déle vám to bude trvat, to je fakt. Ale ruku na srdce, když se první dva tři týdny nic neděje, máte chuť okamžitě se vším praštit a na celou dietu se vykašlat, což se také u většiny lidí stane. Změny vám půjdou snadněji, když je patřičně nastartujete. K tomu vám pomůže proteinová dieta, kterou můžete držet až tři týdny bez porady s lékařem. Vyzkoušet můžete například tu od KetoFit, která je velice šetrná pro ženské zdraví i krásu a můžete ji držet, aniž by došlo k poškození zdraví, úbytku vlasů nebo zhoršení stavu nehtů. „Jedno balení KetoFit na týden obsahuje stejné množství zinku jako 1400 gramů dýňových semínek, draslíku jako 7,2 kilogramů špenátu, fosforu jako 1,3 kilogramy vlašských ořechů, jódu jako najdete ve tři čtvrtě kilu lososa a vlákninu „získanou“ ze dvou kilogramů brambor a tří kilogramů jablek,“ vyjmenovává jen některé z výhod Filip Degl. S KetoFitem si můžete vybrat z nabídky hned tří možností: udržovací, dvou a třítýdenní kůru podle toho, kolik kilogramů chcete shodit. Bezchybný postup a rychlé pokroky vás budou motivovat nejen první dny, ale po celou dobu hubnutí, kdy vám s KetoFitem navíc bude k dispozici odborník na výživu.  
 
5. Nedostatek bílkovin
 
Vaši snahu o vysněnou postavu může mařit i nedostatek bílkovin. Vede totiž ke snižování svalové hmoty, která na rozdíl od tukových tkání spotřebovává víc energie. Půl kila svalů za den spálí okolo 40 kalorií, kdežto stejné množství tuku jen dvě. Jsou to jednoduché počty: čím víc máte svalů, tím víc kalorií spalujete každou minutu během dne, nezávisle na tom, jestli právě sportujete nebo sedíte v práci u počítače. Proto je při sportu tak důležitá nejen aerobní aktivita, ale rovněž posilování, a proto je v jídelníčku tak podstatné ohlídat si dostatečné množství bílkovin. To se vám snadno podaří s  ketonovou dietou. Nemusíte znát žádné složité informace o potravinách, nemusíte vědět, v čem je kolik tuku a cukrů, nemusíte nic počítat. Jediné, co stačí, je mít ketonovou dietu a jíst pravidelně. Zkusit můžete například tu od KetoFit, kterou vyvinuli odborníci přímo pro potřeby českých žen. 
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO