12 netradičních dárků za vysvědčení

Chcete své děti odměnit za hezké vysvědčení a navnadit je na prázdniny? Vybrali jsme dvanáct tipů na dárky, které je jistě nadchnou (a rodiče dost možná taky).

Skutečně vychytaný batoh 
Dětský batoh Darby Reima má vše co děti potřebují - výstup na sluchátka, dostatek místa a zajímavý vzhled. V hlavní velké kapse je menší s organizérem a kapsičkou na zip, nechybí pouzdro pro vepsání kontaktních informací ani síťové kapsy na láhev. Ramenní popruhy jsou ergonomicky střiženy a dají se jednoduše nastavit, stejně jako prsní pás. Záda jsou vypolstrovaná z materiálu odvádějícího pot. Samozřejmostí jsou reflexní prvky. Prodává Skibi.cz za 665 Kč. 
 
Dětský cyklistický batůžek Reima Izera 
Dětský cyklistický batůžek Reima Izera pro malé cyklisty od 7 let má ergonomické a prodyšné popruhy s hrudním a bederním páskem, přední kapsu s organizérem a výstupem na sluchátka a externí kapsu na helmu. Prodává Skibi.cz za 1 070 Kč  
 
Pro malé badatele 
Dětský batoh Vaude Puck s vodotěsným dnem představuje ideální výbavu na expedice pro malé badatele. Zajímavé funkční detaily (jako např. lupa) se hodí nejenom do lesa. Batoh má pod víkem prostor pro větrovku, dvě síťové vnější kapsy, hrudní a bederní pás, výstup pro hydratační systém, reflexní prvky, lupa. Objem 10l. Prodává Skibi.cz za 949 Kč.
 
Oblíbení rozzuření ptáci pro horké letní dny
Dětské letní rychleschnoucí triko Reima Angry Birds s UV faktorem a populárním motivem. Prodává Skibi.cz za 779 Kč  
 
Pro malé cyklisty
Dětské kolo Specialized Hotrock 20 Coaster je určeno všem malým cyklistkům od 6 do 9 let věku. Kolo vyniká nízkou hmotností, a to díky kvalitnímu rámu z hliníkové slitiny. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 5 999 Kč.
 
Naučí i pobaví
Magnetická mapa světa, která bude děti bavit a zároveň i učit. Jednotlivé magnety zobrazují země světa, jejich hlavní města a ilustrují jejich charakteristické znaky, např. významné stavby, památky, rostliny i zvířata. Mapa obsahuje 92 magnetických dílků. Prodává Skibi.cz. za 1 290 Kč.
 
Peřinka pro malého dobrodruha
Dětský spací pytel LOAP FIEMME kid se sendvičovou konstrukcí je určený pro vaše malé ratolesti. Pohodlně se v něm vyspí na túrách, v kempu nebo doma na zahradě. Tepelného komfortu spacáku dosáhnete při 4°C. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 890 Kč.
 
Křesílko motýla Emanuela
Křeslo Butterfly je praktický pomocník pro vaše ratolesti, židle se dá složit během několika málo sekund. Motýlí motiv je ideální pro malé holky. Vzhledem k tomu, výška sedáku je pouze 25cms tato židle je ideální pro děti mezi 1 až 5 rokem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 517 Kč.
 
Výlet do nejlepších evropských zoo
Evropské zoologické zahrady nyní nabízejí spoustu netradičních atrakcí! V Brně mají Tygří skály, v Bratislavě stojí unikátní exotárium, v Berlíně má domov pandy velká, v Drážďanech vám předvedou moderní pojetí chovu živočichů u centra města, mnichovská ZOO je spíše přírodní rezervace s nedotčenou krajinou, v Budapešti se podíváte do tropů i pod hladinu oceánů a v Kodani vás pohltí zážitky podmořské Modré planety. Pro rodiče, ale také pro babičky či dědečky, kteří neradi řídí, navíc zavedl autobusový dopravce Eurolines na svých Business Class linkách speciální dětské autosedačky. Více na www.eurolines.cz
 
Amélie a barevný svět
Kniha oblíbené autorky české fantastiky Petry Neomillnerové je skvělý tip na dárek za vysvědčení i na letní čtení před spaním. Je volným pokračováním prvního příběhu Amélie a tma. Tajuplný příběh svými působivými ilustracemi doplnil Lubomír Kupčík a kniha věcně pojmenovává problémy současných dětí ve srovnání s tím, jak se děti chovaly před sto lety, i potíže současné rodiny v kontrastu s problémy rodin v minulosti. Autorka navíc dokázala na příkladu Markéty, dívky ze současnosti, a Amélie, ducha z minulosti, nalézt v obou příbězích krásné rozuzlení, a nikoli tuctový happyend. První příběh této série vzbudil značný ohlas u čtenářů i odborníků a Petře Neomillnerové vynesl nominaci na Zlatou stuhu. Více na www.albatrosmedia.cz.
 
Netradiční výlet do oblak
Pokud chcete starší děti obdarovat něčím hodně unikátním, darujte jim netradiční výlet do oblak! Poznávání krás Česka z výšky je jistě nadchne. Třeba na vyhlídkovém letu ve čtyřmístném letadle Cirrus. Kochat se můžete pohledem na Ještěd, Bezděz, proletíte se po hřebeni Jizerských hor až do Krkonoš nad Sněžku. Užijete si pohled na Český ráj, Máchovo jezero či Prachovské skály. Tatínkové si mohou dopřát i další unikátní zážitek: zkušený pilot, který je zároveň leteckým instruktorem a nechá je chvíli letadlo řídit! Více na www.aerotaxi-europe.cz
 
Ekohrátky pro deštivé prázdninové dny
Nevíte jak zavit děti, když venku zrovna prší? Knížka Ekohrátky z Vyšehrádku zaměřena na děti od 3 do 15 let, ale své si v ní najdou i dospělí. Zabývá se ekologií a ekologickými tématy a je zároveň izpěvníkem, motivační učebnicí a interaktivním médiem. Součástí knihy je i CD s 10ti původními písničkami skupiny Ekopela, noty, texty, ilustrace na každou skladbu.
Také zde najdete fotografie a nápady na to, co lze vyrobit z tříděného odpadu, jaké nástroje je k tomu třeba použít a návody návody na výrobu. Kniha obsahuje také pracovní listy, kde najdete vyplňovačky, kvízy, omalovánky a mnoho dalšího. Zkrátka se zabaví celá rodina. Kniha se prodává za 299 Kč a více se dočtete na www.ekopela.cz nebo na www.vysehradek.cz